Horský hotel Portáš

zimni-hotel-portas

Útulný valašský dřevěný hotel ze 30-tých let 19. století, je postaven de facto v místě, kudy prochází hranice se Slovenskem a díky poloze si budete vychutnávat panoramatické výhledy na Moravskoslezské Beskydy, Javorníky i Malou Fatru.  Okolní krajina  přitahuje sportovce, turisty, milovníky přírody i rodiny s dětmi, k výletům či náročnějším horským výšlapům.

Portáš a okolí, video: pixelsky

Hotel nabízí nejen výborné zázemí pro ubytované, ale myslí i na hladové turisty. Ti si můžou pochutnat na nejoblíbenějších specialitách české, valašské a slovenské kuchyně a zažijí slastné chvíle odpočinku. Budete se tu cítit jako doma, a přitom zažijete nezapomenutelnou atmosféru, kterou umí vytvořit jen praví horalé. Po architektonické stránce stavba výborně zapadá do okolí a stala se jeho přirozenou dominantou.

Hlavní hřeben, portáš.

V 17. století zdejší hranici střežili ozbrojení valašští strážci, kterým se říkalo Portáši. Díky nim dostala hora svůj název. Kdo si neumí představit dovolenou bez koupání, toho potěší, že nedaleko obce Nový Hrozenkov se nachází přírodní koupalště „hrozenkovský Balaton“. Bezkonkurenční výhodou Portáše je jeho poloha. Leží jen pár kroků od sjezdovek, které se nacházejí v nedalekém a dobře vybaveném lyžařském středisku Kohútka – Portáš. Současně v těsné blízkosti hotelu vede hřebenová upravovaná Beskydsko-Javornická magistrála, po které je možné běžet přes Kasárna, makovský průsmyk a Bumbálku až do Beskyd, která slouží od jara do podzimu také cyklistům a turistům.